Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

falujące obroty silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • falujące obroty silnika

    Maru 123, mam mały problem ze smrodem fajek w samochodzie...Jak się tego pozbyć? Wypranie tapicerki to jedno. Coś jeszcze polecisz? Zastanawiam się nad założeniem śmierdzela na kratkę wywietrznika, ale kiedyś jak tak założyłem to wyciekł płyn i zeszło sreberko z listwy nad schowkiem dla pasażera...

  • #2
    falujące obroty silnika

    Hej

    Podczas ostatniej podróży nagle zaczęły mi falować obroty silnika. Motor to 1.6 75KM.
    Najpierw nie mogłem przekroczyć 2000 obr i pedał hamulca zrobił się bardzo twardy a potem silnik sam zaczął dodawać sobie gazu aż wreszcie zgasł i teraz nie można go w ogóle odpalić.


    Może ktoś się już z tym problemem spotkał ??

    Pozdro
    Norbert
    Norbert

    Komentarz


    • #3
      Witam,
      Dziurawe serwo puszcza powietrze do kolektora, przynajmniej to typowy objaw. Uruchom silnik i na postoju naciskaj pedał hamulca. Jeśli obroty zaczną falować, to serwo winne prawie na pewno. Jak chodzi o naprawę, to da się to zrobić samemu. Koszty części nie są jakieś nieprzytomnie wysokie. Możesz też się przyjrzeć temu, co zrobił ten gość: 404 Nie znaleziono
      Bardzo ewentualnie - kiedy wymieniałeś płyn hamulcowy i czy na porządny?
      Powodzenia.
      Pozdrawiam,
      Jacki

      Komentarz


      • #4
        Płyn hamulcowy wymieniałem w poprzednim miesiącu bo był przeciek z tłoczków w tylnych hamulcach bębnowych.
        Sprawdzałem właśnie i auto odpaliło i od razu samo zaczęło dodawać sobie gazu. Nie było reakcji żadnej przy wciskaniu pedału hamulca.
        Norbert

        Komentarz


        • #5
          A co z pedałem hamulca, czy wciąż jest twardy?
          Pozdrawiam,
          Jacki

          Komentarz


          • #6
            Tak
            Norbert

            Komentarz


            • #7
              To jednak obstawiam dziurawe serwo. Ten brak hamulca i rosnące obroty: silnik dostaje przez serwo dodatkowe potwietrze i obroty rosną, a przy okazji nie ma hamulca. Możesz dopytać u jakiegoś znajomego mechanika, ale pewnie powie to samo. Trudno wykombinować inną przyczynę przy tych objawach.
              Pozdrawiam,
              Jacki

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X